Бомба на професорката Каракамишева

Бензин дизел – 85,5 ден.
Бензин супер 98 – 91,5 ден.
Леб – 35 ден.
Масло за јадење – 98 ден.
Шеќер – 40 ден.
Кафе 200 гр. – 96 ден.
Брашно – 45 ден. /кг
Струја поскапа за 30%
Огревно дрво – 3900/4200
СДС/ДУИ ама ова е глобален проблем!
И минималната плата е глобален проблем?
И домашните акцизи и даноци ги сметате за глобална направија?
Ааааа, ок, извинајте господа ес-де-ес-овци, не ни текнало дека и така можело да се резонира!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа