БОМБА! Интерни информации од пописот! Бугарите ќе бидат 3 најброен народ во Македонија после албанците

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 ги спомена и резултатите од пописот.

Според негово мислење, Бугарите ќе бидат трет народ во Македонија – по Македонците и Албанците.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа