ИМПЕРИЈА НА ЛАГИТЕ: Еве како Западот известува за украинската криза – се буди мртов кога ќе се изгаснат камерите (ВИДЕО)

НОВА форма на известување во Украина го пречкрта моделот на толкување во воена Југославија.

Фотомонтажа, вртење, а потоа сервирање се рецептот за покривање на западните медиуми за украинската криза.

Многубројните докази ја поткопуваат агендата што му се сервира на целиот свет, а која е дизајнирана да ја стави Русија во кошот со најлошите агресори, а тоа е токму со НАТО пактот.

На интернет се појави уште едно видео кое соборува таков режим. Компилацијата на видеа го прикажува обидот на медиумските куќи со монтажа да „замислуваат“ настани во Украина.

https://www.instagram.com/reel/CajcWtHI6km/?utm_source=ig_web_copy_link

На овие снимки мртвите се будат, несвесни дека камерата сè уште ги снима, со посебна процедура во програмата Фотошоп ги означуваат ознаките на резервоарите и 2014-та станува 2022 година.

Настаните во Украина попатно не беа злоупотребени. На социјалните мрежи доминираат снимки направени долго пред ослободителната акција на Русија и документирани во други земји.

Колку далеку отидоа поединците во нивното известување покажува и фактот што тие претставија одредени снимки од видео игрите како реална слика за Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа