КЕДМИ: Кога Путин ја слушна изјавата на Зеленски, знаеше дека мора да и нареди на армијата да влезе во Украина…

Украинските власти, предводени од претседателот Владимир Зеленски, самите испровоцираа специјална руска операција за заштита на Донбас и демилитаризација на Украина.
До овој заклучок дошол Јаков Кедми, познат израелски воен и политички експерт, поранешен шеф на тајната служба Натив, откако ја анализирал ситуацијата во Украина.

Кедми во живо на телевизискиот канал „Русија-1“ зборуваше за предусловите за почеток на активните акции на Русија, а откри и кога ќе заврши руската специјална операција во Украина.

Џејкоб Кедми пред сè го привлече вниманието на фактот дека Москва беше принудена да започне специјална операција во Донбас за заштита на цивилното население, како и демилитаризација на Украина.

Следете ги нашите избрани најдобри вести на нашиот канал „Телеграма“ на телефони со Android преку инсталација на Play Store или десктоп компјутери ТУКА

Според него, денацификацијата на Украина што ја најави претседателот Путин ќе се изврши аналогно на онаа што се случи во Германија по поразот на Третиот рајх.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа