(Видео) Надреални снимки од Украина: Руски војник им пали по една цигара на сите украински заробеници

Малкумина можеа да кажат дека предвиделе дека во 21 век ќе има конфликт во Европа од размери кој ги видовме денес по почетокот на руската инвазија.

Уште помалку некој пред 15-20 години би погодил дека во тој конфликт ќе учестуваат на две спротивставени страни Русија и Украина.

 

Русите полека, но сигурно напредуваат кон главниот град на Украина од сите правци, а соогласно она што можеме да го видиме и двете страни веќе располагаат со воени затвореници.

На снимката се гледа како руската војска ги третира украинските војници, снимките се надреални:

facebookS
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа