Дали е загрозено здравјето на Елизабета Втора откако СОВИД повторно стигна во палатата?

Бакингемската палата потврди дека Камила, војвотката од Корнвол, се заразила со коронавирус откако нејзиниот сопруг, иако била целосно вакцинирана. Кларенс Хаус ќе продолжи да ги следи владините упатства и привремено ќе ги пренасочи принцот Чарлс и Камила, кои остануваат во изолација.

Дали СОВИД-19 бил откриен во Елизабета Втора, не е официјално објавено од палатата, иако извори блиски до кралското семејство велат дека нејзиното височество се чувствува одлично и се враќа на работа оваа недела.

Претставниците на Бакингемската палата рекоа дека „нема да коментираат за здравјето на кралицата“, нагласувајќи дека таа има право на „медицинска доверливост“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа