Browsing Category

ЗДРАВЈЕ

Лекар ги посочи раните симптоми на рак на дебелото црево

Аверзија кон месо, мачнина и слабост: докторката Сури Дадашева зборува за раните знаци на рак на дебелото црево Сури Дадашева е децидна дека ракот на дебелото црево е малигно заболување со туморска локализација во…

Еурека: Научниците ги открија најдобрите начини да го заспиете вашето бебе

Истражувањето, спроведено од меѓународен тим експерти, покажа доста интересни податоци Меѓународен тим на научници ги откри најдобрите методи за да им помогне на бебињата да заспијат додека го промовираат…

Лекарите посочија како да се намали крвниот притисок без лекови

Заменете го кафето со чај Меѓу некои начини за намалување на крвниот притисок без лекови, лекарите сметаат дека промената на исхраната и редовната физичка активност се едни од најефикасните. Лекарите од Турција…

Шокантно видео го потресе светот: Директор на Фајзер признава дека работеле на идеја за намерна…

Прочитај за: < 1 минута„Проект Веритас“ го извади досега можеби најшокантното видео од нивните андеркавер соработници. Во него, Џош Вокер, директор на „истражување и развој, стратешки операции и мРНК научно планирање“ во…

КРАКЕН НАПАЃА НИЗ ЕВРОПА: Епидемиолозите предупредуваат на нов вид корона ЌЕ ИМАМЕ 3.000 НОВИ…

Короната се враќа на отворено, а новиот вид наречен кракен ќе стане доминантен во наредните недели , а се очекуваат до 3.000 заразени дневно. Бројот на заболени почна драстично да се зголемува по Нова година, а Зоран Бекиќ,…

Утрински брифинг: беспилотни летала камикази „Шахид“ го нападнаа Киев, шефот на Пентагон со важни…

Руската војска го уништи штабот на националистичката група „Десен сектор“ Многу објекти биле нападнати од иранските беспилотни камикази беспилотни летала „Шахид-136“, кои предизвикале експлозии во близина на Киев,…

Индија: Таткото на ќерката што почина од вакцината за КОВИД ги тужи ВЛАДАТА и Бил Гејтс

Тужбата поднесена од ожалостен индиски татко во која ја обвинува индиската влада и застапникот за вакцини Бил Гејтс дека лажно тврдел дека вакцината против Ковид што ја уби неговата ќерка била безбедна и ефикасна, е упатена до Вишиот…

СЗО издаде предупредување откако ГЕЈ пар го зарази своето куче со мајмунска сипаница – Држете…

Луѓето заразени со вирусот треба да се држат настрана од животните, соопшти здравствената агенција на ОН откако Граунд Зеро објави напис од Телеграф за случајот на француски геј пар кој го заразил своето куче со мајмунски сипаници.…

НИ СЕ ЗАКАНУВА НОВА ЗАРАЗНА БОЛЕСТ? Експертите загрижени – откриен засега непознат вирус

Нов тип на хенипавирус добиен од животинско потекло, Langia henipavirus, кој може да зарази луѓе е пронајден во источната кинеска провинција Шандонг и централната кинеска провинција Хенан, а досега има заразено 35 лица во двете…

УНИШТЕНА УШТЕ ЕДНА „Теорија на заговор“! Шведската студија открива дека вакцината на PFIZER ЈА…

Истражувачите во Шведска неодамна објавија алармантна нова студија која покажува дека експерименталната вакцина против mRNA на Pfizer може да ја модифицира ДНК во човечкиот геном. Потсетиме дека милиони корисници на социјалните…