Browsing Category

КОВИД

ШОК! Научниците тврдат: СОВИД содржи парче ДНК што е идентично со секвенцата патентирана од MODERNA…

Се појави ново сомневање дека САРС-КоВ-2 дошол од лабораторија оваа недела, откако научниците објавија дека пронашле генетски вметнувач во шилата на вирусниот протеин што постои само во Модерниот патент направен три години…

CNN ПРИЗНАВА ДЕКА мPHК BAKЦИHИТЕ ЛОШО ВЛИЈААТ НА ИМУНИТЕТОТ – ЗАПОЧНУВА ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА МЕДИУМИТЕ И…

Повеќе од 18 месеци откако беа ставени во употреба, мрежата за лажни вести CNN сега истражува дали мPHК вaкцините за Кoвид-19 всушност можат да го намалат имунитетот – феномен за кој Коловрт известува со месеци. Во написот објавен…

Д-Р ПАНОВСКИ загрме: Доста го лажите и потресувате народот! Не се умира од Мајмунските сипаници и не…

Мајмунските сипаници не заслужуваат никакво внимание освен научно истражувачко и епидемиолошко значење. Мајмунските сипаници се покс сипаници. Тоа се кога излегува меурче. Ова со децении трае, вели проф. д-р Никола Пановски во…

ПОЗНАТИОТ АМЕРИКАНСКИ КАРДИОЛОГ ЈАВНО ЗА BAKЦИHATA: „НИКОГАШ НЕ СМЕЕВМЕ ДА УПОТРЕБИМЕ ВАКОВ ГЕHEТСКИ…

Еден од најпознатите американски и светски кардиолози, д-р Питер Меккулох (Pеter McСullоugh), човек кој беше и сѐ уште е еден од ретките кој реши да и застане на патот на фaрмацевтската мафија, повторно шокира со својата најнова…

БОМБА!!!! Д-Р БРАНИМИР НЕСТОРОВИЌ: „РЕЗУЛТАТИТЕ НА BAKЦИHAЦИЈАТА СЕ ЗАСТРАШУВАЧКИ – ШЕСТКРАТНО Е…

Во својата најнова изјава вчера, познатиот српски пулмолог и професор на медицинскиот факултет во Белград, д-р Бранимир Несторовиќ, повторно ја шокираше јавноста и тоа можеби во најголема мера досега: „На пациентите на кои им е…

СТРАШНО! Дали пристигна во Македонија? три деца починаа од мистериозиот хепатитис кој го разјадува…

Индонезија идентификуваше 15 случаи на тежок хепатитис од непознато потекло, откако беа пријавени три смртни случаи кај деца, изјави министерот за здравство на земјата, Буди Гунади Садикин на денешниот брифинг со новинарите. …

Кинески лекар кој работел во лабораторијата во Вухан: СОВИД 19 е ослободен од лабораторијата…

Др. Ли Менг Јан, која побегна од Кина по почетокот на круната на хистеријата, гостуваше во шоуто на Џо Хофт , каде откри една голема работа. Во петокот, др. Ли-Менг Јан беше во шоуто со Џо Хофт и зборуваше за нејзиното…

Државата започна истрага против стотици медицински работници поради поплаки поврзани со КОВИД

Државата Мичиген истражуваше стотици медицински сестри и лекари, вклучително и главниот медицински истражувач, во врска со наводите за КОВИД. Обвинувањата се движеа од снимање на свадба каде што некои гости не носеа маски до кажување…

АКУТНА ЕПИДЕМИЈА НА ХЕПАТИТИС КАЈ ДЕЦАТА?! CЗО НЕМА ОДГОВОРИ ДАЛИ Е ОВА ОД BAKЦИНИТЕ?

Најмалку 169 деца на возраст од еден месец до 16 години се заразени со случаи на акутен хепатитис во епидемија која опфаќа најмалку 11 земји, според Светската здравствена организација. Најмалку едно дете беше мртво, а на 17 им беше…

ФАЈЗЕР ПОВЛЕКУВА 5 СЕРИИ НА ЛЕКОВИ ЗА КРВЕН ПРИТИСОК! ОТКРИЕН Е АГЕНС КОЈ ПРЕДИЗВИКУВА КАНЦЕР!

Фармацевтската компанија Фајзер соопшти дека доброволно повлекува пет серии од своите таблети за крвен притисок Accupril, откако открила покачени нивоа на потенцијален агенс што предизвикува рак. Производителот на лекови рече дека…