Browsing Category

ЗДРАВЈЕ

Индија: Таткото на ќерката што почина од вакцината за КОВИД ги тужи ВЛАДАТА и Бил Гејтс

Тужбата поднесена од ожалостен индиски татко во која ја обвинува индиската влада и застапникот за вакцини Бил Гејтс дека лажно тврдел дека вакцината против Ковид што ја уби неговата ќерка била безбедна и ефикасна, е упатена до Вишиот…

СЗО издаде предупредување откако ГЕЈ пар го зарази своето куче со мајмунска сипаница – Држете…

Луѓето заразени со вирусот треба да се држат настрана од животните, соопшти здравствената агенција на ОН откако Граунд Зеро објави напис од Телеграф за случајот на француски геј пар кој го заразил своето куче со мајмунски сипаници.…

НИ СЕ ЗАКАНУВА НОВА ЗАРАЗНА БОЛЕСТ? Експертите загрижени – откриен засега непознат вирус

Нов тип на хенипавирус добиен од животинско потекло, Langia henipavirus, кој може да зарази луѓе е пронајден во источната кинеска провинција Шандонг и централната кинеска провинција Хенан, а досега има заразено 35 лица во двете…

УНИШТЕНА УШТЕ ЕДНА „Теорија на заговор“! Шведската студија открива дека вакцината на PFIZER ЈА…

Истражувачите во Шведска неодамна објавија алармантна нова студија која покажува дека експерименталната вакцина против mRNA на Pfizer може да ја модифицира ДНК во човечкиот геном. Потсетиме дека милиони корисници на социјалните…

Западните медиумите го наведуваат народот дека јадењето бубачки и црви е МНОГУ ХРАНТИВНО И ВКУСНО

Светскиот економски форум (СЕФ) со години ја промовира идејата дека „здравата исхрана“ и „одржливата“ храна, како што се инсектите, треба да се воведат во глобалниот систем на храна за да се спаси планетата. Овие самопрогласени…

Четири пати вакцинираниот Фаучи повторно бил позитивен на КОВИД – Тој исто така земал…

Фаучи е повторно позитивен откако ја зема пилулата Pfizer против СОВИД-19, тој вели дека симптомите се „многу полоши“. Д-р Ентони Фаучи (81), во вторникот (28-ми јуни) потврди дека боледува од симптоми на „враќање на…

ШЕКЛЕР: Доаѓаат 4 нови соеви од Африка, кој не се вакцинирал сигурно ќе се зарази

Ветеринарот, корона хистеричен и некој кој е одговорен за безброј дезинформации кои предизвикаа паника кај народот, Миланко Шеклер, денеска изјави дека се појавил нов вид корона - БА.5, но дека смртноста не е зголемена, па затоа нема…

СТРАШНИ слики! Во Америка започна вакцинацијата на децата до 5 години (ФОТО)

Во вторникот во САД започна вакцинацијата на децата од 6 месеци до 5 години. ЦДЦ ја донесе таа одлука минатиот викенд со цел да започне да дава вакцини против СОВИД уште оваа 19 недела. И додека многу спортисти и јавни…

Денеска во Америка започна вакцинацијата на 6-месечните бебиња – ФДА веќе повикува на децата…

Воведувањето на вакцината за бебиња СОВИД-19 започна денеска низ Соединетите држави откако ЦДЦ ја одобри вакцината mRNA за американски деца на возраст од 6 месеци до 5 години. „Ова е голем ден. Долго време чекаме децата…

Документот на Pfizer открива висока стапка на вакцинирани трудници кои ги изгубиле своите бебиња

Според традиционалната медицина, вакцините никогаш не биле давани на бремени жени, па дури ни на жени кои се обидувале да забременат. mRNA вакцините не се одобрени и сè уште немаат трајно одобрение од FDA, а сепак тие се широко…