Browsing Category

КОВИД

НИ СЕ ЗАКАНУВА НОВА ЗАРАЗНА БОЛЕСТ? Експертите загрижени – откриен засега непознат вирус

Нов тип на хенипавирус добиен од животинско потекло, Langia henipavirus, кој може да зарази луѓе е пронајден во источната кинеска провинција Шандонг и централната кинеска провинција Хенан, а досега има заразено 35 лица во двете…
Прочитај повеќе

УНИШТЕНА УШТЕ ЕДНА „Теорија на заговор“! Шведската студија открива дека вакцината на PFIZER ЈА…

Истражувачите во Шведска неодамна објавија алармантна нова студија која покажува дека експерименталната вакцина против mRNA на Pfizer може да ја модифицира ДНК во човечкиот геном. Потсетиме дека милиони корисници на социјалните…
Прочитај повеќе

Западните медиумите го наведуваат народот дека јадењето бубачки и црви е МНОГУ ХРАНТИВНО И ВКУСНО

Светскиот економски форум (СЕФ) со години ја промовира идејата дека „здравата исхрана“ и „одржливата“ храна, како што се инсектите, треба да се воведат во глобалниот систем на храна за да се спаси планетата. Овие самопрогласени…
Прочитај повеќе

Четири пати вакцинираниот Фаучи повторно бил позитивен на КОВИД – Тој исто така земал…

Фаучи е повторно позитивен откако ја зема пилулата Pfizer против СОВИД-19, тој вели дека симптомите се „многу полоши“. Д-р Ентони Фаучи (81), во вторникот (28-ми јуни) потврди дека боледува од симптоми на „враќање на…
Прочитај повеќе

ШЕКЛЕР: Доаѓаат 4 нови соеви од Африка, кој не се вакцинирал сигурно ќе се зарази

Ветеринарот, корона хистеричен и некој кој е одговорен за безброј дезинформации кои предизвикаа паника кај народот, Миланко Шеклер, денеска изјави дека се појавил нов вид корона - БА.5, но дека смртноста не е зголемена, па затоа нема…
Прочитај повеќе

СТРАШНИ слики! Во Америка започна вакцинацијата на децата до 5 години (ФОТО)

Во вторникот во САД започна вакцинацијата на децата од 6 месеци до 5 години. ЦДЦ ја донесе таа одлука минатиот викенд со цел да започне да дава вакцини против СОВИД уште оваа 19 недела. И додека многу спортисти и јавни…
Прочитај повеќе

Денеска во Америка започна вакцинацијата на 6-месечните бебиња – ФДА веќе повикува на децата…

Воведувањето на вакцината за бебиња СОВИД-19 започна денеска низ Соединетите држави откако ЦДЦ ја одобри вакцината mRNA за американски деца на возраст од 6 месеци до 5 години. „Ова е голем ден. Долго време чекаме децата…
Прочитај повеќе

Документот на Pfizer открива висока стапка на вакцинирани трудници кои ги изгубиле своите бебиња

Според традиционалната медицина, вакцините никогаш не биле давани на бремени жени, па дури ни на жени кои се обидувале да забременат. mRNA вакцините не се одобрени и сè уште немаат трајно одобрение од FDA, а сепак тие се широко…
Прочитај повеќе

Вакцинација или случајност?! СИНДРОМ НА ненадејна смрт

Во последниве недели, медиумите ширум светот почнаа да го истакнуваат медицинскиот феномен наречен „синдром на ненадејна смрт на возрасни“ или SADS, во она што се чини дека е јасен обид да се прикрие реалноста на смртните случаи од…
Прочитај повеќе

ВАЖНО! Нова научна студија: PFIZER вакцината против КОВИД 19 ја намалува плодноста кај мажите

Развојот на вакцините против Ковид-19 е значајно научно достигнување, велат експертите. Сепак, изразена е загриженост за нивното можно штетно влијание врз плодноста кај мажите. Најновата студија го покажува ефектот на вакцината…
Прочитај повеќе