Browsing Category

ЕУ

ШОК ЗА САД! Земји на ЕУ тајно аправиле договор со Пути и купуваат руска нафта од ова пристаниште

Западните земји најдоа начин како тајно да купуваат руска нафта откако воведоа санкции против Русија. Нафтата ја купуваат од египетското пристаниште Ел Хамра, каде што руската нафта се носи со танкери, а потоа се меша со нафта од локално…

Силен потрес од Брисел: Европската комисија не го признава македонскиот, зборува за ,,јазикот на…

Дописничката на Македонската информативна агенција МИА Тања Милевска објави видео од кое се гледа дека Европската комисија не зборува за признавање на македонскиот јазик туку за јазикот на луѓето во Република Северна…

Петков го рибаа во САД! Почнуваме преговори со ЕУ! НА 24 МАЈ СОФИЈА ГО УКИНУВА ВЕТОТО

„Ова е предупредување за митинг. Имаме информации дека на 24 овој месец владата на Кирил Петков се подготвува да го укине ветото за почеток на преговорите за членство на Македонија во ЕУ. Доколку тоа се случи, ќе го блокираме цела…

ПУТИН ДОАЃА НА БАЛКАНОТ! Паника во Европската Унија – Александар Дугин: Кога ќе го завршиме…

По Украина, Владимир Путин има планови за Балканот по наговор на познатиот руски филозоф, писател и евроазиец Александар Дугин! Некои странски медиуми на српски јазик сметаат дека Дугин ја застапува тезата дека Русија треба да владее со…

Експлозија! САД и ЕУ ја спремаат Србија прва да влезе во унијата! Веќе два пати ја решаваа судбината…

Официјален Берлин полека ја презема диригентската палка во политиката на Европската унија на Западен Балкан, а особено во решавањето на косовското прашање, пишуваат медиумите. Според Новости, новата германска влада сака да стави крај на…

Гардијан: Британија ја користи Украина за одвратна игра

Британските политичари го користат она што се случува во Украина за да ги решат своите проблеми. Ова е заклучокот на „Гардијан“, за кој, треба да се нагласи, е тешко да се посомнева барем во некои симпатии кон Русија. Неодамна,…

„ГЕРМАНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОСИРОМАШНА“ извика министерот на Шолц во очај поради украинската криза

Германија и цела Европа во моментов ја „плаќаат цената“ за кризата во Украина, изјави министерот за економија на Германија, Роберт Хабек. Според Хабек, „ Германија буквално ќе биде посиромашна“ , меѓу другото и поради…

ЧУДЕН РАЗВОЈ: Економијата на ЕУ пропаѓа со банкрот – руската економија се стабилизира

Руската економија се стабилизираше, додека инфлацијата е забавена, изјави рускиот претседател Владимир Путин на седница за економски прашања. „Руската економија продолжува да се стабилизира, инфлацијата забавува, неделниот раст на цените…

Најголем пресврт во ЕУ од нејзиното основање: Европската комисија се согласи со условите на Владимир…

Европа нема да издржи ниту една недела без руски гас, изјави Дмитриј Медведев, заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија. Претходно Европската комисија испрати документ до земјите од ЕУ во кој го објаснува механизмот за…