ФОТО – ВО АЛБАНИЈА ПРОНАЈДЕН СТАР АРТЕФАКТ ВО КОЈ ПИШУВА ЗА МАКЕДОНИЈА! САМО МАКЕДОНИЈА ПОСТОЕЛА НА БАЛКАНОТ

Еве вели Македонија ☀️🇲🇰❤️ на овој стар артефакт откриен во денешна Албанија.
Целиот Балкан беше познат како Македонија ☀️🇲🇰❤️б
И само Македонија постоеше во Античката историја. Нема други нови лажни земји од 19 век како Грција, Бугарија и Србија…

 

Види го оригиналот

 

Оцени го преводов
Можно е да е слика од Партенон и текст
Сите реакции:

Viki Petrovska, Виолета Антовска Македонска и 1,2 илј. други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа