МУЦУНСКИ ЌЕ ГО ПЕЕ ФРЧКО!  ЖИВЕЕЛ БАГАТЕЛА СО СЛУЖБЕНАТА КАРТИЧКА И КУПУВАЛ СКАПИ АВИОБИЛЕТИ


Warning: Undefined array key "tag" in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/better-framework/content-injector/bf-content-inject.php on line 473

 

Злоупотреба на службената картичка за авионски билети и непочитување на насоките давани од екс – шефот на дипломатијата Османи се дел од причните поради кои македонскиот амбасадор во Обединетите Нации, Љубомир Фрчкоски е повикан на консултации во МНР.

 

Од Министерството за надворешни ја потврдија информацијата дека Фрчкоски се враќа за консултации во Скопје согласно Законот за надворешни работи. Актот е веќе потпишан, но нема потврда кога амбасадорот ќе седне на консултации со новиот министер Тимчо Муцунски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа