МАКЕДОНЦИТЕ СЕ РАСПЕЈАА НА СРЕД ГРЦИЈА! „Мајка Македонија на цел свет ќе му докаже, Александар е цар македонски“, пејат Македонците од Егејско

t

Летните прослави во Егејска Македонија се во полн ек, а Македонците од тој дел веќе не се стеснуваат да пејат и за Александар Македонски како царе македонски:

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа