ИАКО ГРК ПО МАЈКА СРЦЕТО МУ ПЛАЧЕ ЗА МАКЕДОНИЈА! ВОЛКАНОВСКИ И 3 ТО ДЕТЕ ГО КРСТИ ВО МАКЕДОНСКА ЦРКВА

 

Славниот УФЦ борец со македонско потекло, Александар Волкановски и своето трето дете го крстеше во македонска праволсавна црква во Австралија со што уште еднаш покажа дека се чувствува како Македонец.

Мајката на Волкановски е од Грција, а неговиот татко од Македонија. Тој во повеќе наврати, на различни начини ја покажувал љубовта и почитта кон нашата земја.

 

 

Поранешниот УФЦ шампион на социјалните мрежи ја сподели крштевката на своето трето дете која се случуваше во македонска црква.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа