ПРВИ СЛИКИ ОД ДЕПОНИЈАТА ВО БАЊСКИ ПОЛ каде ја фрлиле малата Данка: Багери откопуваат се

ПРВИ СЛИКИ ОД ДЕПОНИЈАТА ВО БАЊСКИ ПОЛ: Багери откопуваат се, откриено кои се осомничените за монструозното убиство на Данка Илиќ

Осомничените за убиството на девојката од Бор, Данка Илиќ, полицијата ги донела на депонија каде наводно го фрлиле нејзиното тело.

 

Криминалистичката полиција од Бор ги приведе работниците на Јавното комунално претпријатие „Водовод“ Бор С.Ј.(50) од село Лука и Д.Д.(50) од село Злот.

Депонија во Бањско Поље

Како што јавува АТВ, С.Ј со службеното возило ја удрил двегодишната Данка и ја убил , а потоа нејзиното тело со колешката го ставил во багажникот на возилото, по што се упатиле до дива депонија на Старобањски пут.

1 / 8 ФОТО: НЕМАЊА НИКОЛИЌ

На дивата депонија во моментов се лоцирани екипи на вештачење и багер .

Депонијата се наоѓа на сред пат од Бањско Поље до селото Брестовац од каде што се родителите на Ивана, јавува репортерот на Курир од местото на настанот.

Багерот повторно копа на истото место на дивата депонија, фокусот е токму на еден дел.

Пристигна камион од Јавното комунално претпријатие, а потоа и други возила од истото претпријатие.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа