ОВА Е КРАЛСТВОТО МАКЕДОНИЈА! ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА НАЈГОЛЕМИОТ МОЗАИК ОД ПРЕД РИМСКО ВРЕМЕ

 

 

Еден од најголемите пред-римски мозаици досега пронајдени. Високо разработено, наменето да се покаже моќта на Кралството Македонија

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа