ПРОФЕСОРКАТА ВАНКОВСКА НЕМА ДА СЛАВИ ЗА СОБРАНИТЕ ПОТПИСИ ПОРАДИ ГЕНОЦИДОТ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПАЛЕСТИНА

Денов е за славење ама не и за заборавање дека во Палестина се одвива геноцид.
Слушнав дека некои зборувале дека сум зборувала пречесто за Палестина (небаре сум се кандидирала таму). Мојот одговор е: нека се запрашаат зошто другите кандидати молчат заПалестина од октомври до денес, а само папагалски повторуваат “реформи, ЕУ”. Се прашувам во кој паралелен универзум живеат!?
Толку ли се обземени со себе и со изборната победа?
Толку на таа тема! Јас нема да ги заборавам оние деца дури сум жива и секогаш ќе зборувам против војните и геноцидот.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа