СЕ ПОЈАВИ ПОЛУГОЛА ВО SВЕЗДИТЕ НА ГРАНД! му плачеше на Саша Поповиќ откако ја исфрлија, а сега има шокантна молба

 

Милица Костадиновиќ, 17-годишна учесничка во музичката талент шоу програма „Ѕвезде Гранда“ запрепасти многумина со своите предизвикувачки стајлинзи, а сега, откако беше елиминирана од трката за главната награда, имаше што да му порача на Саша Поповиќ, креативниот уредник на овој проект.

 

– Ох, не се работи за тоа што очекував, веднаш да кажам. Тоа што сум најмлада ме повреди и знам дека можам да направам најмногу од сите овде. Свесна сум за тоа. Некако, сметам дека во нас најмладите треба да вложат најмногу време и простор. Генерално, секогаш се трудам кога е оваа сцена во прашање – низ солзи изјавила Милица за „Гранд“.

 

– Ова многу ми значи, не е како некоја минлива фаза или станица. Си реков нека биде како што треба. Ако Саша Поповиќ ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола. Ете така, просто и едноставно. Ќе докажам дека не е се во пеењето – додала Костадиновиќ.

 

Пред да биде елиминирана, Марија Шерифовиќ меѓу другото и порача на пејачката: „За Милица можам да кажам дека не знаеш да пееш, а можам да кажам и дека луѓето со твое знаење, за твоја жал или за среќа, во овој момент работат на оваа планета и на Балканот, и се нарекуваат наши колеги и се многу успешни“.

– Гледам дека се трудиш и дека ти е грижа, но би било убаво да запееш, наместо да доаѓаш од круг во круг и повеќе да не знаеме што да ти кажеме – додала Марија.

 

Потсетуваме, младата Милица како учесничка на „Ѕвезде Гранда“ предизвика бурни реакции кога на сцената се појави во моден избор кој многумина го наркоа танга боди“.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа