КАДЕ Е ГРЦИЈА НА ОВАА МАПА? Целокупната Историја на Европа е поврзана со Македонија и потекнува од Македонија

Оваа стара карта покажува дека Македонија има многу важна историја во Европа.

Многу музеи во Европа имаат слични стари мапи. Европската Унија долго време зборува за името и идентитетот на Македонија.

Но, македонските историчари треба да запомнат дека историјата, вредностите, идентитетот и јазикот на Македонија се многу важни и не треба да се менуваат или продаваат.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа