ЖЕНАТА ПРЕД СЕ! ЗАПОЧНА КАМПАЊАТА НА ПРОФЕСОРКАТА СИЛЈАНОВСКА КОЈА ВО ПРВ ПЛАН ЌЕ ГИ СТАВИ ЖЕНИТЕ

Пред мене ќе бидат најмаргинализираните заедници и нема да напредуваме без владеење на правото и значајни реформи. Воспоставувањето на механизми на граѓанска држава е одамна задоцнето. Само на овој начин, според кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, можеме да наликуваме на земјите членки на ЕУ.

 

Дојде моментот да се изјаснам дека сум кандидат за државен претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави на денешната прес-конференција пратеничката Гордана Силјановска-Давкова.

 

– Што ги спојува мене и пратеничката група? Затоа што морам јавно да им се заблагодарам на секој од моите колеги кои ме убедија, ми дадоа доверба дека ќе бидам добар претседателски кандидат и кои ги собраа

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа