УБАВАТА КАТЈА ГО ОСВОИ СРЦЕТО НА РУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ? Се појави строго чувана тајна од Кремљ, НИКОЈ НЕ СМЕЕ ГЛАСНО ДА ЗБОРУВА ЗА ТАА (ФОТО)

УБАВАТА КЕТИ ГО ОСВОИ СРЦЕТО НА РУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ?  Се појави строго чувана тајна од Кремљ, НИКОЈ НЕ СМЕЕ ГЛАСНО ДА ЗБОРУВА ЗА ТАА (ФОТО)

Според неофицијални информации , рускиот претседател Владимир Путин е во емотивна врска со ќерката на негов близок соработник која е 32 години помлада!

 

Многу западни медиуми, меѓу кои и Њујорк Пост и Мирор, еден по друг го доведуваат рускиот претседател во романтична врска со Екатерина Мизулина. Информацијата за наводната врска меѓу Путин и Мизулина дојде пред неколку дена од рускиот Telegram канал Kremlevskaya tababerka.

– Нашите извори се крајно претпазливи бидејќи никој не може 100 отсто да потврди дека се во врска, сепак, има причина да се верува дека Владимир Владимирович неодамна се зближил со Екатерина Мизулина. Последните неколку средби на Мизула со студентите беа одбележани со незгодни моменти, по што претседателот лично ја повика Мизула со смирувачки зборови. Немаме причина да кажеме дека има афера меѓу Путин и Мизулина, меѓутоа, на прашањето за нивната врска, неколку соговорници се обидоа да го избегнат одговорот тврдејќи дека „подобро е да не се зборува“ за тоа – вели Кремлевскаја табакерка.

Катја Мизулина, која има 39 години, дипломирала на Факултетот за ориентални и африкански студии на Универзитетот во Лондон во 2004 година и моментално е шеф на Руската лига за побезбеден интернет. Мирор , сепак, тврди дека Мизулина всушност е задолжена за цензурата на социјалните мрежи.

 

– Прво ќе ја исчистиме Украина од нацисти и бандити, а потоа ќе стигнеме до Гугл и Википедија – наводно рекла таа во една прилика.

 

Лигата за побезбеден интернет, наводно независен руски весник Новаја Газета, е финансиски поддржан од ултра-националистичкиот милијардер Константин Малофејев.

Екатерина Мизулина
ФОТО: НЕ Е ДОСТАВЕНО / WILLWEST NEWS / PROFIMEDIA

Некои критичари на рускиот претседател коментираат дека Мизулина има неверојатна сличност со други жени кои претходно биле поврзани со Путин. Олга Романова, активист за човекови права од Русија, за украинските медиуми вели дека Катја Мизулина му се допаѓа на Путин.

– Тој тип Барби отсекогаш многу му одговарал – изјавила Романова за украинскиот Канал 24.

Екатерина Мизулина
ФОТО: НЕ Е ДОСТАВЕНО / WILLWEST NEWS / PROFIMEDIA

Мизулина е ќерка на сенаторот Елена Мизулина (69), која е жесток поддржувач на шефот на руската држава. Елена Мизулина претходно работеше како преведувач во официјални руски делегации во Кина. Таткото на Катја Мизулин е филозоф и еден од водечките руски академици, Михаил Мизулин (69).

Екатерина Мизулина
ФОТО: СЕФА КАРАЧАН / АФП / ПРОФИМЕДИЈА

Путин претходно беше во брак со поранешната стјуардеса Људмила Путина од 1983 до 2014 година, со која има две ќерки.

Наводно, тој има и две деца од тајната врска со гимнастичарката Алина Кабаева (40), која освои златен олимписки медал. Нивната врска ја откри неодамна починатиот опозиционер Алексеј Навални.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа