КАРАКАМИШЕВА РАЗГРМИ ПО ТАЛАТ: Злосторствата против човештвото НЕ ЗАСТАРУВААТ и не можат да бидат предмет на амнестија!! ГРУЕВСКИ НЕ ТЕ СПАСИ СО АМНЕСТИЈАТА,

Злосторствата против човештвото НЕ ЗАСТАРУВААТ и не можат да бидат предмет на амнестија!
Тоа што некој згрешил во минатото и амнестирал злосторници не ја намалува тежината на сторените дела!
Злосторствата против човештвото во Македонија НЕ СЕ ЗАВРШЕНА ПРИКАЗНА!
Тие се крај на почетокот!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа