МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ: ДУРИ И ГРУЕВСКИ ВЛАДЕЕШЕ ПОДОБРО ОД ОВИЕ

 

– Ако се врати ВМРО ДПМНЕ на власт, ќе се врати Груевизмот, исто беше лошо како сега но не со толку многу хаос како сега, исто ќе има сиромаштија и криминал! – Максо не само што ги изедначи времеро на Грујо со сегашната власт на СДСМ туку го прогласи и Груевизмот за подобар?!?!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа