ШТО СЕ СЛУЧУВА НА БАЛКАНОТ, СРБИЈА МАСОВНО СЕ ВООРУЖУВА!

Вучиќ изрази уверување дека до крајот на годината Војската на Србија ќе може да набави големо количество дронови-камикази кои ќе бидат од домашно производство.

Ако немате доволно силна војска, нема да имате ни земја, нема да имате ни држава, порача српскиот претседател Александар Вучиќ.

Претседателот на државата и врховен командант на војската на Србија, Александар Вучиќ, присуствуваше на рапортирањето за резултатите на анализата на состојбата, оперативните и функционалните способности на српската војска за 2023 година, во Домот на гардата на Топчидер во Белград.

 

Вучиќ изрази уверување дека до крајот на годината Војската на Србија ќе може да набави големо количество дронови-камикази кои ќе бидат од домашно производство.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа