ШОК ИЗЈАВА НА РУСКА ЈАКИЌ: Елитните проститутки се обидуваат да бидат водителки! А потоа ја допре Јоване Јеремиќ

ШОК ИЗЈАВА НА РУСКА ЈАКИЌ: Елитните проститутки се обидуваат да бидат водителки!  А потоа го допре Јоване Јеремиќ

Водителката Рушка Јакиќ неодамна ги прокоментира своите колешки од телевизијата и го изнесе шокантното тврдење дека 90 отсто од водителките се занимаваат со најстарата професија.

Со оваа изјава таа ја шокираше нацијата, а ја коментираше и водителката Јована Јеремиќ на чие однесување никој не останува рамнодушен.

-Јас, кој се занимавам со телевизија, не познавам 90 проценти од луѓето, што е страшно во тој бизнис. Второ, кога се преселив во РТС, отидов кај Бранка Шпичек, позната радио водителка, каде научивме како се изговараат реченици, слогови и букви. Денес, кога читаат вести, мрморат, тоа е неприфатливо ! – објасни Рушка Јакиќ, па продолжи:

Рушка Јакиќ
ФОТО: ТЕЛЕВИЗИЈА КУРИР

– Ја имам мојата рубрика „Да, секако, не, апсолутно“ за тоа како да се облекувам затоа што модата, овие ткаенини на мене се знак за тоа кој сум, што сум и каде одам, како ќе кажам. добро утро, добро попладне или добра вечер некому. Ништо не можеш, не знаеш дали имаш здолниште или не, да разговараш со министерот за полиција, па дури и да излезеш на телевизија во 6 часот наутро, а ми се чини дека заборавила да облече нешто – вели Рушка и смета дека причината поради која младите, кои сакаат да работат на телевизија, доаѓаат во медиумските куќи низ чудни патишта.

-Околу 90 проценти од таа позната елита, нема да кажам што, што прават, го продаваат своето тело за пари и се обидуваат да се качат на некои телевизии да бидат сниматели. Зошто ми трае толку долго? Никогаш не сум имал успешен сопруг или политичар зад мене, никогаш не сум била над креветот, сум водел љубов само за љубов! – отворено рече таа.

Јована Јеремиќ
ФОТО: ПРИНТСКРИН

Рушка ја коментираше и водителката Јована Јеремиќ.

– Таа го најде начинот на кој мислат дека ќе биде најпопуларен и јас и симнувам капа – изјави тогаш Рушка Јакиќ.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа