„САМОХРАНИТЕ МАЈКИ СЕ ХЕРОИ“ Марија Шерифовиќ имаше важна објава за целата нација

Пејачката Марија Шерифовиќ стана мајка на крајот на 2023 година со помош на сурогат мајка која го роди синот Марио.

 

Малиот Марио е роден во Америка, а сега е со мајка си во Србија каде сите околу него му подаруваат безгранична љубов и внимание. Марија се огласи на својот Инстаграм профил и ги поддржа сите самохрани мајки.

Марија Шерифовиќ
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

– Дали сте слушнале? Херои постојат, ги нарекуваат самохрани мајки – сподели пејачката на споменатата социјална мрежа.

Да потсетиме, пејачката Марија Шерифовиќ го доби синот Марио со помош на сурогат мајка во Америка, а таа не се дели од својот наследник.

Марија е многу посветена мајка, а на Инстаграм често споделува видеа и фотографии со своето бебе и секогаш кога ги разнесува своите следбеници. Пејачката сега сподели видео од семејниот дом каде луѓето го газат нивното момче, се топат додека се гушкаат со него, со краткиот натпис: „Ќе полудам“.

Марија Шерифовиќ
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа