Ургентно! Путин и се обрати на планетата: Државноста наскоро ќе биде доведена во прашање

(VIDEO) Kritično! Izbili veliki neredi u Rusiji, Moskva ovo nije očekivala! Situacija izmiče kontroli, hitno reagovala policija

 

Украинската контраофанзива пропадна, а доколку вака продолжи, државноста на земјата наскоро ќе биде доведена во прашање, изјави рускиот претседател Владимир Путин.

– Украина одби да преговара со Русија – будали, се ќе завршеше одамна – посочи Путин.

Тој додаде дека Русија секогаш ги штитела своите интереси – ќе ги штити и сега.

– Невозможно е да се поразат Русите – рече Путин.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа