НИМФОМАНКА УНИШТИ ГОЛЕМ ТЕНИСЕР! СЕГА НЕМА СИЛА НИ ЗА…….

Мелиса Сата и Матео Беретини (COBRA TEAM / BACKGRID / BACKGRID UK / PROFIMEDIA)

Таа е причината за падот на тениската кариера на Италијанецот! Беретини надвор од теренот и во Австралија /ВИДЕО/

 

Матео Беретини требаше да го започне турнирот на Австралија опен во понеделник, а ривал ќе му биде Стефанос Циципас, но Италијанецот се повлече од натпреварувањето.

Официјалната причина за повлекувањето од Австралија Опен е повредата на десната нога, но многумина шпекулираат дека еден од виновниците е неговата нереална девојка, која со текот на времето го стекнала епитетот нимфоманка.

“Италијанецот со месеци е во ќорсокак. Последниот сериозен натпревар го одигра во август кога го повреди зглобот во второто коло на УС Опен против Французинот Артур Риндеркне. планира да игра долга сезона со многу натпревари и настапи кога не е во врвна форма би било ризично“, објавија од тим на 27-годишникот.Матео

Матео Беретини / Фото: Викторија Џонс / PA Images / Profimedia
Матео Беретини / Фото: Викторија Џонс / PA Images / Profimedia

Пред неколку недели со голем оптимизам го најави својот настап во Мелбурн, но не успеа да настапи ниту на егзибицискиот меч против Доминик Тием, што уште тогаш предизвика сомнеж за неговата физичка подготвеност. /span>

Повредите, но и судбината уште еднаш ја згаснаа желбата и волјата на Беретини да се врати на врвниот тенис, но сега го чека дополнителен пад на АТП листата, бидејќи моментално е на 125. место.< /span>Ова 37-годишната жена претходно беше обвинета дека со секс и страст им ги уништила кариерите на другите спортисти, како што беше случајот со Кевин Принс Боатенг кога беше член на Милан..Мелиса Сата

Тој има многумина кои за падот на Беретини ја обвинуваат неговата десетгодишна девојка, познатата италијанска манекенка и ТВ водителка

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа