„НЕМА ДА ГО ПРИЗНАЕМЕ НЕЗАВИСНО КОСОВО“ Вучиќ во програма во живо им го честиташе Божиќ на Србите

Фото: ТВ Пинк/Принтскрин

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека кога ги анализира 11,5 години откако стана прв вицепремиер, поминаа многу години. За него клучното прашање е кои се целите на Србија, што сакаме да направиме. Тој на сите верници им го честиташе Божиќ и им посака многу здравје.

 

 

– Поминаа многу години, во демократските земји е речиси невозможно да не се изгуби речиси сè, од популарноста меѓу луѓето. Меѓутоа, за мене клучното прашање е кои се нашите цели, што сакаме од себе и од нашата земја? Дали го знаеме тоа – рече Вучиќ

 

Како што рече, за кои работи можеме да се договориме?

– Дојдов да мислам дека е исклучително важно да седнеме и да работиме, за да ни бидат уште подобри резултатите и тоа го направивме. Сега, мора да најдеме нова цел – изјави Вучиќ.

Како што рече, кои се нашите национални цели, кои се нашите национални цели.

– Освен што знаеме дека нема да признаеме независно Косово – рече Вучиќ.

Како што рече, мораме да направиме длабоки и суштински промени во сите сфери на животот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа