ЕВЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! ВЕСНИК ВО ЊУ ЏЕРСИ САД ПИШУВАЛ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК КОГА ТИТО ИМАЛ 1 ГОДИНА

Тито имал 1 година во 1893 година -како е можно да го измислил македонскиот јазик како што тврди Бугарија? Забележете ја апсолутната глупост на бугарските
Весникот Прес, Белвил, Њу Џерси, САД 11 февруари 1893.
линк:
Можно е да е слика од текст кој вели „BREVITIES Mr. Vishanoff, who will appear in a nobleman's Oriental costume, will also s:ng in the Macedonian and Bulgarian languages“
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа