Француска карикатура од 1903 го прикажува Илинденското како македонско востание!

Македонско востание- Илинденско востание
Можно е да е слика од капут и текст
Сите реакции:

Славко Санев и 26 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа