МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ ОТКРИНА ЧИЈА ДНК Е МАЛИОТ МАРИО! Еве што пишува во документите на синот на пејачката – „Заведен сум како…

Музичката ѕвезда Марија Шерифовиќ доби син со помош на сурогат мајка .

Пејачката со години фантазирала да го држи своето дете во раце и сонот конечно се остварил, а нејзиниот син се родил во клиника во Лос Анџелес.

 

Како што открива Шерифовиќ, процесот траел долго.

 

– Ух… Па, мојот процес на донесување одлуки траеше долго. Но, кога првпат го пресеков и реков тоа е тоа, веднаш се останато некако си отиде само по себе… Има голема помош од Оној одозгора – вели Марија Шерифовиќ и додава:

 

Марија Шерифовиќ
ФОТО: ТЕЛЕВИЗИЈА КУРИР

– Потребно е да се информирате, да ги соберете околу вас вистинските луѓе, чесни и професионални. Не сакајќи претерано да се поедностави, бидејќи постапката е напорна и емотивно и административно, сепак не е невозможна. На прво место, важно е законски да регулирате сè на време. Потоа следува медицинскиот дел, терапии, екстракција на јајце клетки, нивно пренесување, па добра агенција која ги застапува правата на сурогат мајките и лекар кој ја следи бременоста. Долг пат, но кога има волја, секогаш постои начин. Огромна желба да ја подарам некому сета оваа љубов што ја имам… Безрезервно… Тоа е на прво место – изјавила пејачката.

Многумина се интересираат кој е татко на детето на Марија Шерифовиќ , но таа не сака да открие.

Марија Шерифовиќ
ФОТО: НЕМАЊА НИКОЛИЌ, ПРИНТСКРИН

– Поради договорот за приватност не можам да ги споделам сите информации, но она што можам да го кажам е дека кога ќе дојде време, Марио ќе знае се за тоа – вели Марија и открива дека таа е наведена како единствен родител во документите. .

– Само така. Јас сум негова биолошка мајка и во документите сум заведен како единствен родител – рече Шерифовиќ, која ги разреши сомнежите и посочи дека во генетска смисла таа е мајка на Марио, а законот на Република Србија ја признава како мајка.

Марија Шерифовиќ
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа