ЗАЕВ ИМ ГИ МАТИ ВОДИТЕ НА СДСМ? И СОВЕТНИКОТ НА ТОДОРОВ ФИЛИПЧЕ ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ? На конвенцијата на СДСМ ќе биде борбено

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче, близок до поранешниот лидер на СДСМ, Зоран Заев,  ќе се кандидира за шеф на државата на Конвенцијата на СДСМ за избор на кандидат за преседател, објави Република.

Можеби ќе ве интересира

Уште две имиња се вртат како најверојатни кандидати за претседател – актуелниот претседател Стево Пендаровски кој пред два дена и потврди дека размислува да влезе во трката за втор мандат, како и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовки, кој засега одбива да одговори дали планира да се вклучи во преседателската трка.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа