ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ СЕ РАСПЕА: „КОЈ ДУШМАН ЌЕ ВЛЕЗЕ, ЖИВ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ МАКЕДОНИЈО“

 

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледа како претседателот Стево Пендаровски пее патриотска песна во која „Македонецот на душманите на Македонија им се заканува дека ако влезат во земјава живи нема да излезат“.

Објавеното видео е снимено од ТВ емисија во која песната ја пее Сузана Спасовска.

Можеби ќе ве интересира

Во објавата нема информации кога е снимена емисијата и кога Пендаровски и неговата сопруга Елизабета ја пеат оваа патриотска песна.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа