(ФОТО) СТАРОМАКЕДОНСКО ПИСМО УШТЕ ОД ВРЕМЕТО НА ЦАР САМОИЛ

Кирилица од времето на Цар Самоил
Можно е да е слика од текст
Сите реакции:

Stiv Veselinovski Krokodilac, Mitko Petkov и 77 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа