АЈДЕ ДА ПОМОГНЕМЕ! АПАСИЕВ СПРЕМА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ТАЉАТ КОЈ ТРЕБА ДА СТАНЕ НОВ МАКЕДОНСКИ ПРЕМИЕР

Крунисувањето на учката за премиер ќе му го честитаме следната недела со нова кривична пријава (за ускратувањето на пратеничкото право на амандмани).
Туку, најјако у целава ситуација е тоа што и ДПМНЕ у јануари ќе ја гласа Пржинската влада (оти и они ќе имаат министри во истата).
p.s. Избирањето воен злосторник за премиер е последната шајка во ковчегот на изгубениот СДС. После ова, таа партија е осудена на распаѓање и пасокизација, оти нема им да остане ниту еден здраворазумски и воспитан човек.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа