(ФОТО) ПРОТЕЧЕ НОВА СТАРА МАПА, НА БАЛКАНОТ ЈА ИМА САМО МАКЕДОНИЈА

Македонија во секоја стара мапа, но каде е Грција?
Грција е создадена во 1821 година од Велика Британија, Франција и Германија само за да ги турка Османлиите од Балканот.
Можно е да е слика од мапа и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа