Македонците потекнуваат од старите Славјани и античните Македонци

Македонците во 1871г на Славејков му кажале
дека Бугарите потекнуваат од Татарите,
Додека Македонците потекнуваат од
старите Славјани и античните Македонци.
Можно е да е слика од текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа