ЕКСПЛОЗИЈА! ВМРО, СДСМ И ДУИ ДОГОВОРИЛЕ ВНЕСУВАЊЕ НА БУГАРИ ВО УСТАВОТ? ЕВЕ ЗОШТО КАКО ПОПЧИЊА ЗАЕДНО ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ!

ГЛАСАЊЕТО ЗА ДЕЛОВНИКОТ Е ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА ВЛЕЗ НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ
(💬Дел од гостувањето на пратеникот од #Левица – Борислав Крмов во Телевизија Стар)
👉„Во моментов, СДС и ДУИ се додворуваат на ДПМНЕ и тоа почна од измените на Кривичниот законик, со кои се амнестираа функционери на ДПМНЕ. Овие партии се веќе подолг период во КОАЛИЦИЈА. Дури и после лидерските средби, Мицкоски прифати влез на Бугарите во Уставот со некакво одложено дејство. ДПМНЕ веќе го кажа тоа!

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа