Да му помогнеме на апасиев да го спречи ова! СДСМ, ДПМНЕ и ДУИ туркаат закон на Груевски со кој националните телевизии ќе се офајдат со многу пари од народот

А знаете оти националните приватни ТЕЛЕВИЗИИ (Канал 5, Сител, Телма, Алфа и АлсатМ) не’ претставуваат како црни ѓаволи за настанот некни у Собрание?
 ]0НЗОРУШИ си чекаат широката коалиција СДС-ДПМНЕ-ДУИ да им го изгласа груевистичкиот Закон за поткуп на медиуми (чиј духовен татко е Иван С. Мирчевски) – со кој ќе си кркнат 7 милиони ЕУР ваши, народни парички!
Е сега, сфаќате кога викаме дека Левица се бори против цел усмрден КОРУМПИРАН СИСТЕМ на сврзани садови (мафијаши + медиуми + олигарси + политичари), кој како народ ќе мораме да го поразиме, ако сакаме да имаме држава. ✌️
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа