СДСМ, ДПМНЕ И ДУИ РЕШИЛЕ СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕДА ГО ИСФРЛАТ АПАСИЕВ ЗА ДА ПОМИНАТ ЗАКОН?

Се спрема финалниот ШВЕРЦЕРАТ во Собранието на Северна!
СДС-ДПМНЕ-ДУИ vs Левица.
Договорено е и физичко вадење на пратениците на Левица од пленарната сала, само и само да помине Деловникот со кој опозицијата би станала излишна.
Епа, ОК.
Предизвикот е прифатен. Кад је бал, нек је маскенбал.✊
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа