(ВИДЕО) ПРАТЕНИЦИТЕ НА ЛЕВИЦА МУ РИПНАА НА СПИКЕРОТ, ГО ИСКРШИЈА КОМПИУТЕРОТ И ФРЛАА СО АМАНДМАНИ

Се случи инцидент во македонското Собрание, откако двајцата пратеници на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов го скршија компјутерот на заменик претседателот на Собранието, Горан Мисовски, а потоа се втурнаа кон него мавајќи го со хартиите од амандманите кои што партијата Левица ги поднела за измени на деловникот.

 

Крмов го кршеше компјутерскиот монитор и бараше прекин на седницата, а целиот инцидент следеше откако 87 пратеници не го прифатија барањето на Левица да се повлече деловникот од денешната расправа.

– Advertisements –
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа