КАРАКАМИШЕВА: ДА МОЖЕ МАКЕДОНИЈА ДА ПРОЗБОРИ И ДА СИ ГИ КАЖЕ СИТЕ МАКИ ШТО И ГИ НАПРАВИВМЕ

Уставот е автобиографија на нацијата!
Замислете, како би се чувствувале ако во вашата автобиографија бидат ставени измислени ликови, животни настани, неточни информации!
Лошо, така?
Епа лошо се чувствува и Македонија!
Да може да зборува ќе ги каже маките од нашите глупости!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа