Внимавајте со плинските уреди! 34-годишна битолчанка се отрула од плин во сопствената бања

Труење од плин е причината за смртта на 34-годишна жена од Битола чие тело било пронајдено во бањата од нејзиниот стан.

Екипата на итната помош, а потоа и на битолската болница не успеале да ја спасат жената.

Од полицијата информираат дека телото на битолчанката било пренесено во болницата без видливи траги на насилство.

 

По наредба на обвинител извршена е обдукција.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа