149 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ВЕЛИКАНОТ МИСИРКОВ НЕ, НЕ И СЕ РУСИЈА И АВСТРОУНГАРИЈА НЕПРИЈАТЕЛИ НА МАКЕДОНИЈА, ТУКУ СРБИЈА ГРЦИЈА И БУГАРИЈА

149 години од раѓањето на Македонскиот деец, просветител и револуционер Крсте Петков Мисирков

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа