Ќе ве расплаче Горан Ангелов: ДЕЦАТА МИ ПОРАСНАА А ЈАС СУМ ОСУДЕН КАКО ТЕРОРИСТ САМО ПОРАДИ МОЈАТА ЉУБОВ КОН МАКЕДОНИЈА

Горан Ангелов Ќосето за Алфа: Ако љубовта кон Македонија е тероризам, тогаш прифаќам да бидам терорист
Тешко е. Децата пораснаа, ги оставив мали, сега се поголеми од мене, многу тешко. (Дали со нив раговарате како им е нив?) Сум разговарал, ама не знам што да ти кажам, навикнати се више децата, паметни се децата, не знам што да кажам, тешко им е нив. Татко ти е терорист, знаеш они беа деца, петто одделение беа и седмо, сега се деветто и втора година, имаат последици, нормално дека имаат последици децата, вели Ангелов пред камерата на Алфа, потенцирајќи дека најтешко им паднало токму на децата.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа