Сашо Тасевски ја побра Миа Костова која се испофали дека е инфлуенсерка магистерка

Онаа што ми понуди 150 евра месечно да рекламирам на ФБ машки производи пошо не сум атрактивен маж али ете луѓето ме следеле, ме натера да откријам колку ги плаќаат атрактивните инфлуенсерки со силиконски гради, со ботокси филери и до нив дилери.
Е па вака…
За некоја од нив да постира текламно клипче на ФБ или инстаграм 500 евра
За едно клипче. Рекламирам ѓезве или тенџере или крема за дунда по депилација. Дваесет такви клипчиња во месец 10 илјади евра. Секој месец.
Се продава чипс од 400 денари 150 грама и енергетски пијалок од 400 денари , пола литар.
Некој ретарди јутјубери ги направиле.
И имате уште поретардирани деца на богати, средношколци кај нас кои ги купуваат. Хит им се.
Еј посран чипс и некое лајно пијалок за кој никој не знае каква хемија има внатре. Со тоа се хранат. Нема дома сарми, бабури грав, грашок..А да грашок фуууј. Ми текна на малиот.
Јадете чипс од 400 денари и плаќајте 10 илјади евра месечно инфлуенсерки со едвај завршено средно школо.
Терајте ги вие децата да завршат факултет, машински, економски, право, уметност, да работат кај некој газда за 600, 700, 800 евра плата.
Медицинска сестра, спасува животи, 400 евра плата.
Што не е во ред со нас?
Ако продаваш памет си клошар и неатрактивен. Ако продаваш тенџериња, крема за дунда, разни куродрвки и чипс земаш 10 илјади евра месечно. 100 илјади евра месечно.
Што не е во ред со нас?
Миа Костова 

Следи

Фала богу некој да израчуна. Е сеа једино што не чини у тие 10.000 евра е што не ги праиш ти.
Еве поздрав од една магистрирана инфлуенсерка. Со извинење.

Sasho Tasevski

Миа Костова тоа ти кажа, јас не те спомнав нигде. Со извињење
Али за магистерската свака част.
Само знаеш, магистерската е подготовка за докторат, не е некој дострел. И ова со извињење
Спремај докторат. Тоа е затворање на кругот.
Иако, денес имаш доктори на науки што уште азбуката не ја знаат. Не мислам дека ти не ја знаеш азбуката. Немој и за ова да се навредиш без причина.
И не се наоѓај толку лесно у секоја приказна. Со извињење
Али ако стварно заработуваш 10.000 евра е свака част и за тоа. Плус магистер.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа