ПРОНАЈДЕНА КНИГА ОД 15 ВЕК ВО КОЈА СЕ ПИШУВА ЗА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНЦИТЕ

Иако со векови се обидуваат да не уништат сепак не успеваат . Доказ се артефактите кои сега и тие се скриени а оваа книга е напишана во 1504 год. На македонски
Можно е да е слика од книга
Сите реакции:

Slavica Trajcevska, Perica Trajanovski и 32 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа