ОВА НЕМА ДА ГО ПРОСТИ НАШИОТ АКТЕР! МИА КОСТОВА МУ ГИ СПОМНА ДЕЦАТА, ГИ ВАКЦИНИРАЛ ЗА ДА ЗЕМА НАДОКНАДА……

Фрустрацијата од вечито бидување тапа глумец, стенд ап комичар на кој ни најблиските не се смеат, една глума со ред солзи ред мрсули сум ја осетила во прв ред во театар, глумец кој откако стана директор на пет мин во матичната му куќа и си местеше улоги, сега му остана само да се обиде да биде инфлуенсер и да куцкара статуси пошо улога нема добиено откако ја напушти фотељата, па таа фрустрација ја лечи со статуси во кои вреѓа инфлуенсери, нешто што никогаш нема да биде. Можда е редно време да се опроба во некоја следна професија. Битно е да не се откажуваме. И да не сме клети во обид да сме нешто што многу сакаме а ете не нѐ бива.
Па таа една публика на статус во коментари. Идентична ко глумата на господинот (мрсули и лиги) кој беше против вакцини а вакцинираше деца ради надокнада за трето дете. Приватните му гнасотилаци нема да ги вадам, сепак сум јас воспитана женска. И да, магистер со многу редовна посета на театри. Колку што имам јас претстави изгледано, тој нема одиграно. Ужасија од глумец а богами и од човек.
А да, името нема да му го спомнам затоа што во мојата професија тоа се наплаќа. 😌❤️
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа