МАКЕДОНСКИ АКТЕР ЖЕСТОКО ПОДБРАЛ АВСТРИЕЦ КОЈ НЕ НАРЕЧЕ СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ….

Еден Австриец и уште тројца седиме. Австриецот беше од тие нежните.
Не знам што работи, кажа ама…
И цело време вие северномакедонците ова, вие северо она… Ама ко збори за Албанците, вика Албенианс.
И мене ми пука филм, му објаснувам дека не постои такво нешто како северномакедонци, туку само Македонци. Како што постојат само Австријци
Он ќути и ме гледа. Не навредувате ако не викате северномакедонци, му викам.
Ама тоа сте официјално, ми збори…
И ми текна на идентитетот бетон на предавниците од СДС.
Нејсе, почна за Газа да збори нежниов.
А ја облечен у темно зелени пантолони и светло зелен џемпер поло.
И тресе нешто про Израел дека има право да се брани од Палестинците….Ќутат сите на маса.
И ја му се убацувам и му викам. Тоа што уживате во геноцидот што го прави Израел ќе ви го донесе тероризмот дома кај вас, а тогаш ние ќе уживаме веруј ми.
Кога се зацрвени нежниов, како вика, ти го поддржуваш Хамас!
Му викам: Глеј како сум облечен цел во зелено. Јас сум ХАМАС!
После две минути стана и рече: I must go…
На какви ретарди им клечиме и им ќутиме. И такви ни кажуваат што да правиме. Неверојатно
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа