АНКЕТИРАА ДЕВОЈКИ НИЗ ЦЕНТАРОТ, ГИ ПРАШАА ДАЛИ ПОБРЗО БИ БИЛЕ СО СТРАНЕЦ ИЛИ СО ДЕЧКО ОД ДРЖАВАТА, Дадоа неочекувани одговори, еве какви мажи сакаат

KomboBox - 4 слики copy.jpg

Јутјубер анкетирал девојки во Белград и ги прашал дали се отворени за односи со странци или дали повеќе сакаат Срби.

 

KomboBox - 4 слики copy.jpg

Јутјуберот кој стои зад профилот „slavictalks“ неодамна се шетал низ Белград , а потоа дошол на идеја да праша неколку девојки во центарот дали повеќе би сакале да бидат во врска со Србин или со странец , и кои се шансите дека би сакале некој што не е од Србија.

И еве го одговорот:

„Преферирам Срби. Многу сум традиционална. Не сум сигурен зошто“, „Зборуваат српски, ги знаат српските правила и едноставно се Срби“, „Мислам дека е тешко да се разберат Србинките ако сте Странец. Дефинитивно повеќе сакам момци од Србија затоа што се високи, странците се пониски“, „Преферирам момци од Балканот, пред се поради културата“, „Сакам Французи и Италијанци, но сепак повеќе сакам Срби“.

 

„Мислам дека сите националности се добри и интересни и сакам силни мажи“

 

Момците од Србија под видеото се пошегуваа дека не знаеле дека девојките во нивната земја им се толку лојални, а еве неколку коментари:

„Убаво е да се слушне ова“, „Свесни се и дека само Србите можат да ги издржат“, „Србите се многу убави и мажествени! Исто така Хрватите, Црногорците“, „Само ваши“, „Горд сум на овие одговори“. .

Погледнете во видеото како одговорија Белграѓанки:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа